Brama przesuwna

 

Każdy właściciel domu wie doskonale, jak ważne jest dobre ogrodzenie wokół posesji. Dlatego sięga się do rozmaitych materiałów, żeby taki płot postawić. W sprzedaży istnieje ogromna ilość różnorodnych materiałów, z których możemy wykonać płot. Bardzo często ludzie decydują się na ogrodzenie betonowe, ponieważ jest najbardziej stabilne, wytrzymałe na czynniki atmosferyczne a przede wszystkim w nim można zamontować solidną bramę przesuwną. Wiele osób interesuje się tego typu bramą, gdyż nie potrzebuje ona nadmiaru miejsca, zaś jest wygodna w obsłudze. Oczywiście tego rodzaju brama musi mieć odpowiednie przygotowanie, gdyż powinna mieć tyle miejsca, żeby spokojnie wsunęła się w bok wzdłuż ogrodzenia. Jeśli w jednym miejscu się nie mieści, wówczas dobrze jest pomyśleć o urządzeniu w dwóch częściach. Oba skrzydła rozsuną się w boki i nie będą potrzebowały aż tyle miejsca.

Jak działa brama przesuwna?

 

Tego typu bramy funkcjonują na podstawie szyny, która jest wmontowana w podłoże lub z boku przy płocie. Oczywiście muszą mieć odpowiednie rolki do bramy, dzięki którym jest w ogóle możliwe, by się ona przesuwała. Montaż bramy bazuje przede wszystkim na tym, że specjalną szynę przytwierdza się do podłoża na całej długości wjazdu, lub tylko z boku. W pierwszej części brama na rolkach przesuwa się przez cały wjazd, zaś w drugiej opcji, brama się przesuwa, jednak rolki są tylko z boku. Przesuwają ją i podtrzymują, żeby równo się wsuwała. Ta druga wersja jest droższa, ponieważ mocowanie przy płocie musi być bardzo stabilne, gdyż przytrzymuje całą bramę. W pierwszej wersji bramę w całości przytrzymują rolki do bramy i szyna, a przede wszystkim grunt, na którym wszystko się opiera.

 

Jakie powinny być rolki do bramy?

 

Elementy do mocowania bramy uzależnione są od tego, jaka jest owa brama oraz w jaki sposób ma ona działać. Muszą być na tyle mocne, żeby spokojnie wytrzymać ciężar działającej bramy. Warto jednak wiedzieć, że same rolki niewiele zrobią, jeśli szyna, po której jadą, będzie brudna. Szyna wmontowana w podłoże ma to do siebie, że szybko napełnia się piachem, śniegiem czy liśćmi. Dlatego właściciel powinien zadbać o to, żeby była czysta. Nadmiar zanieczyszczeń może prowadzić do tego, że brama przestanie się otwierać lub będzie wypadała z szyny, gdyż rolki zablokują się na śmieciach albo wjadą na górkę zanieczyszczeń i wypadnie z szyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *