Bramy skrzydłowe i ich wyposażenie

Każdy właściciel domu wie doskonale, że by zagwarantować odrobinę intymności i bezpieczeństwa dzieciom oraz samemu domowi, musi być zastosowane odpowiednie ogrodzenie. Naturalnie nie każdy wybierze takie same, ponieważ różnią się one nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim ceną. Dlatego każdy decyduje się na takie, na jakie go stać. Warto zatem pamiętać, iż najtańsza w ogrodzeniu jest siatka, jednak nie jest łatwo ją jednej osobie nałożyć. O wiele lepszym rozwiązaniem są panele ogrodzeniowe, czy ogrodzenia kute, dzięki którym płot wygląda stabilnie i ładnie. Bez względu na ogrodzenie, każdy musi samodzielnie wybrać odpowiednią bramę wjazdową, która spełni wszystkie wymagania danej osoby. Bardzo popularne są bramy skrzydłowe które są jednymi z najprostszych i najczęściej kupowanych produktów.

 

Zalety i wady bramy skrzydłowej

 

Bez wątpienia zaletą jest to, iż nie potrzebuje ona specjalnych szyn czy rolek, które trzeba regularnie oliwić i czyścić. Jest bardzo łatwa w użytkowaniu, jak też w utrzymaniu jej jakości i funkcjonowania. Wystarczy ją zamontować na zawiasach, przymocować zamknięcie i można korzystać z takiego produktu. Mimo wielu zalet, ma także wady. Jest nimi fakt, iż brama taka potrzebuje sporo miejsca, żeby ją otworzyć. W sytuacji, gdy podwórko jest bardzo małe, taka brama będzie bardzo nietrafiona, gdyż nie będzie można jej otworzyć lub wyjechać. Skrzydło będzie bardzo przeszkadzać w jednej albo drugiej czynności.

 

Jakie są akcesoria do bram skrzydłowych?

 

Jak w wielu innych produktach, także i takie bramy mają odpowiednie akcesoria. W przypadku tego asortymentu, bardzo istotnym elementem będą specjalne zawiasy, na których montujemy bramę. Możemy zakupić bramę z przyspawanymi do słupków zawiasami, lub same zawiasy regulowane. W pierwszym przypadku jest to najprostsze rozwiązanie, ponieważ standardowa brama właśnie w taki sposób jest montowana. Bardziej skomplikowane ale też nowoczesne bramy potrzebują zawiasów regulowanych. Mają one także swoje zalety, gdyż w przypadku, kiedy słupki są zbyt oddalone, można wyregulować zawias, żeby brama idealnie się dopasowała do zamknięcia. Inne akcesoria do bram skrzydłowych to zamknięcie. Bardzo często jest to zwykła zasuwa, którą do pełnego zamknięcia uzupełnia kłódka. Bez niej brama będzie tylko zamknięta ale nie zabezpieczona przed niechcianymi wizytami. Inne zamknięcia to zwykła nakładka, nie dająca możliwości zablokowania jej kłódką, jednak skutecznie zamyka bramę, by się sama nie otwierała nawet przy silnym wietrze. Zamknięcia mogą być także sprężynowe, dzięki czemu furtka jest zabezpieczona przed nieświadomym otwarciem lub przed otwarciem jej przez wiatr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *