Ciekawe klamki do furtki

Ogrodzenie oraz bramy to elementy, na które decydują się niemal wszyscy właściciele wolnostojących domów. Wykonanie dobrego płotu to nie tylko sprawa bezpieczeństwa i prywatności, ale też dekoracji wokół domu. Jeśli dom budowany jest piękny, wówczas z reguły dopracowane są także elementy samego podwórka i płot. W takiej sytuacji zwykle wybierany jest płot kuty, wykonany ze stali. Zwykle takie ogrodzenia zrobione są w sposób niebywale fantazyjny, przez co zarówno dom jak i płot, doskonale się ze sobą komponują. Warto jednak pamiętać, że fantazyjne ogrodzenie wymaga także przemyślanych dodatków, ponieważ zwykła klamka do furtki nie będzie pasowała, gdy sama furtka jest dziełem artystycznego kowalstwa. Można ogrodzić takimi elementami nawet zwykły dom, jednak będzie się on ładnie komponował, gdy sam dom będzie zadbany, zaś podwórko dopasowane do takiego płotu.

Jak dobierać elementy dekoracyjne?

 

Wśród ogromnej liczby dodatkowych elementów, w sprzedaży jest także klamka do ogrodzeń, którą można dobierać spośród ogromnej ilości wzorów. Można ją wybrać jako zwykłą klamkę. To znaczy, że otwierana jest, jak zwykła klamka do ogrodzeń, jednak jej wzór może być bardzo różnorodny. Poczynając od typowo stylowych fantazyjnie wygiętych klamek, a skończywszy na świdrach czy innych wyglądających jak rzeźbione. Wszystkie gotowe elementy kute można zakupić w sklepach firmowych poszczególnych producentów, oraz w wielu sklepach ogrodniczych, które oferują także elementy płotu.

 

Jak dopasować klamkę?

 

Wiele osób wybierając klamki do furtki, dobiera ładne, niekoniecznie jednak pasujące do reszty. Ładna, fantazyjnie powykręcana klamka do ogrodzeń jest kusząca, jednak wmontowana w furtkę ze zwykłej siatki, będzie wyglądała komicznie. Tego typu elementy pasują do rzeźbionych drzwi oraz bardzo ozdobnych ogrodzeń. Wśród klamek dużym zainteresowaniem cieszą się gałki. To klamka, która rzadko kiedy jest obracana, gdyż zwykle służy do otwierania drzwi czy furtki automatycznej. Dzięki temu, iż w sposób automatyczny drzwi się otwierają, nie potrzebna jest do tego klamka. Zwykle jest też celowo tak montowana, by osoba stojąca po zewnętrznej stronie, nie mogła się sama dostać do środka. Czasami tego typu klamki są obrotowe, jednak najczęściej stosowane są w drzwiach domu a nie bramach. W furtkach na ogół kule są wtedy, gdy w bramie wmontowany jest domofon, a sama furtka otwiera się elektrycznie. Dzięki temu właściciel ma kontrolę nad tym, kto wchodzi, bez konieczności zamykania furtki na klucz. Same kule także mogą być ozdobne, ponieważ klamki rozmaitych rodzajów można znaleźć od prostych, po bardzo fantazyjne, bez względu na ich kształt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *