Dobieramy płot i zawiasy

Każdy właściciel domu wie doskonale, jak ważne jest odpowiednie ogrodzenie posesji, by nikt niepowołany na nią nie wchodził. Czasy mamy takie, że mało kto szanuje czyjąś prywatność, dlatego ważne jest, żeby ogrodzenie posesji stanowiło odpowiednie zabezpieczenie przed niechcianymi gośćmi. Oczywiście zabezpieczenie nie jest jedynym argumentem za odpowiednimi ogrodzeniami, ponieważ płot ma także być dekoracyjny, dzięki czemu wokół domu a nie tylko w domu, jest ładnie i przyjemnie. Odpowiednie wykonanie płotu i dopasowanie bramy, są w tym przypadku bardzo ważne, gdyż od tego zależy, jak mocny i trwały będzie płot. Bardzo duży wiatr czy zalegający śnieg, mogą odkształcić wiele rodzajów ogrodzeń, dlatego wszystko trzeba wziąć pod uwagę, żeby można było zaplanować właściwe ogrodzenie. Warto jednak pamiętać, że te najmniej trwałe są też najbardziej korzystne cenowo.

 

Wybieramy ogrodzenie

 

Bardzo ważne w całym zaplanowaniu grodzenia terenu jest wybranie odpowiedniego płotu. Do wyboru mamy nie tylko siatkę, która zdecydowanie jest najtańsza, lecz także panele ogrodzeniowe oraz płot kuty. Oczywiście każdy wybór niesie za sobą decyzję o kosztach, gdyż płot kuty jest w sumie najdroższy, jednak najbardziej dekoracyjny. W wyborze pomiędzy panelami a siatką, zwykle decyduje cena, ponieważ panele są droższe niż siatka. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż siatka jest mniej trwała. Panele choć droższe, są bardziej odporne na odkształcenia niż siatka, mniej podatne na rozmaite zniszczenia, którym ulega siatka. Jednak niestety w przypadku ograniczonej ilości funduszy, siatka z reguły wygrywa.

 

Montujemy panele

 

Siatka z reguły nie potrzebuje dodatkowych elementów, ponieważ montuje się ją jako całość i przymocowuje do słupków. Panele zaś potrzebują odpowiedniego mocowania, żeby w ogóle mogły się trzymać. Dlatego dobrym pomysłem są dobre zawiasy, które przymocują każdy panel do słupka. Obecnie sporym powodzeniem cieszą się zawiasy regulowane do bram, lub ogrodzenia, ponieważ dzięki temu, że można nimi regulować odległość panela od słupka czy bramy od słupka, nie ma problemu z dopasowaniem dobrego. Kupując stałe zawiasy, niestety musimy wziąć pod uwagę każdy milimetr ogrodzenia czy bramy, gdyż niewielki brak może skutkować niedopasowaniem i niedomykaniem bramy. Zawiasy regulowane do bram nie zostawiają takiego ryzyka, gdyż dopasowują się idealnie do każdej bramy. Tworząc ogrodzenie należy wziąć pod uwagę dosłownie każdy element, jednak jeśli jest możliwość, by ułatwić sobie zadanie, na przykład stosując zawiasy regulowane do bram, warto się na to zdecydować. Są one łatwe w montażu, bardzo dobrze dopasowują się do każdej bramy i każdego ogrodzenia, a przede wszystkim nie trzeba idealnie mierzyć elementów płotu, żeby dopasować je jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *